SUNUM KURALLARI

Uzun Sözlü Bildiri (SBU):
3 dakika sunum
Kısa Sözlü Bildiri (SBK):
2 dakika sunum
Sözlü sunumların tartışmaları grup halinde sunum aralarında yapılacaktır.
Video Sunumu (VS):
3 dakika sunum + 1 dakika tartışma süresi
  • Video sunumlarının özetleri sisteme kaydedildikten sonra, kurallara uygun hazırlanmış video dosyasının aşağıda belirtilen şekilde gönderilmesi gerekmektedir.
  • Video dosyaları Microsoft Windows Player ile uyumlu MPEG-1, MPEG-2 (DVD), MPEG-4 (DivX) veya Quicktime for Windows formatında hazırlanmalıdır.
  • Sunumların internet üzerinden online olarak aşağıda belirtilen yöntemlerle bildirim.org@gmail.com adresiyle paylaşılması zorunludur.
    • Bir online dosya gönderim sistemine (We Transfer, vb) yüklediğiniz dosyanızı bildirim.org@gmail.com adresine bildirirseniz, dosyanız bu paylaşım alanından alınarak bildiri sistemine eklenecektir.
    • Dosyanızı, kendinize ait Google Drive, Yandex.Disk, Dropbox veya Microsoft Sky Drive gibi bulut alanınıza yükledikten sonra, indirilebilir şekilde bildirim.org@gmail.com adresiyle paylaşabilirsiniz.
  • Sunumun değerlendirilmek üzere gönderilen halinin 2 – 3 dakika arası olacak şekilde hazırlanması ve sunumun ana hatlarını içermesi gerekmektedir.
  • Sunumun video dosyasının bildirim.org@gmail.com adresiyle paylaşılması dışında, ayrıca bildiri özetinin de BiLDiRiM.org sitesine yüklenmiş olması gerekmektedir.
Poster (P):
Posterler 90 x 65 cm boyutlarında hazırlanmış olmalıdır (90 cm boy, 65 cm en, basılı olarak hazırlanıp asılacaktır).
Video Poster (VP):
Video posterler de basılı olarak sergilenecek olup, yukardaki poster kurallarına göre hazırlanıp basılı olarak getirilmesi gerekmektedir.
Slayt Şablonları:
Kongre sunumları için kullanabileceğiniz slayt şablonlarını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.
Slayt Şablonu 1
Slayt Şablonu 2
Slayt Şablonu 3

© 2019 PEDURO Dr. Cahit GÜÇLÜ